علیروس

دربارهٔ من

من علی‌ام. ممکنه من رو در شبکه‌های اجتماعی یا محل کار بنام علیروس بشناسید. من یه برنامه‌نویسم که طی چندین سال گذشته به زبانهای پی‌اچ‌پی، جاوا و گو بطور حرفه‌ای کد زدم. البته در طول عمرم همیشه مسحور سادگی سی و زیبایی برنامه‌نویسی فانکشنال بوده‌م. در حال حاضر هم در یک شرکت صرافی رمزارز مشغول بکارم.

جدا از برنامه‌نویسی، من عاشق هنرم و بطور آماتور خطاطی و نقاشی میکنم. زمینه‌های مورد علاقهٔ من، از قدیم، زبانهای برنامه‌نویسی، کامپایلرها و سیستمهای حروفچینی دیجیتال (مثل لاتک) بوده؛ البته بیشتر در مورد متدهای توسعه و معماری نرم‌افزار مینویسم. بهرحال این بلاگ خونهٔ اندیشه‌ها و افکار منه؛ بهش خوش اومدید!

واما یه نکته در مورد فونت ایران‌نستعلیق. انتخاب این فونت برای نشر در وب شاید چندان معمول و معقول بنظر نیاد، ولی علاقهٔ وافر من به خوشنویسی و بهبودهایی که در نسخهٔ ۳ این فونت بوجود اومده، من رو بر اون داشت که این فونت رو برای نشر مطالب در بلاگ خودم انتخاب کنم. از اینرو درخواست دارم که اگه از حروفچینی این بلاگ لذت بردید، با خرید نسخهٔ جدید این فونت در اینجا از تیمی که با زحمتهاشون این فونت ممکن شده، حمایت کنید.